2199667

1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych na cały nowy rok Pański 2024.

2. Nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok kalendarzowy z adoracją Najświętszego Sakramentu odbędzie się dzisiaj po mszy o godzinie 17:00.

3. 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze będą sprawowane według porządku niedzielnego.

4. W pierwszy piątek okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania 15 minut przed mszą świętą.

5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwana Świętem Trzech Króli. Msze święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy do udziału w kolejnym Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Świecia. O godz. 13.00 gromadzimy się przed kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP – Klasztorkiem. Następnie orszak przejdzie ulicami: Sądowa, 10 Lutego, Duży Rynek, Mickiewicza i Klasztorna. Zakończymy go pokłonem trzech króli przy naszym kościele.

6. Trwają kolędy. Szczegółowy plan wizyt duszpasterskich jest dostępny w gablocie, a także na stronie internetowej w zakładce „Ogłoszenia”.

7. W czasie kolęd od poniedziałku do piątku nie będzie mszy wieczornej o godzinie 17:00. Biuro parafialne do końca kolęd będzie czynne tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty.

8. Chór Parati Semper zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w naszej świątyni 7 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, po mszy o godzinie 10:00. Po zakończonym koncercie chór będzie zbierał datki na swoją działalność.

9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Maksym oraz śp. Kazimierz Nicpoń (pogrzeb w czwartek).