Kim są?

W naszej wspólnocie parafialnej już od kilku lat działają Mali Rycerze Niepokalanej. Jest to grupa dziewczynek, które wpatrując się w przykład Maryi Niepokalanej, chcą jak Ona innych prowadzić do Jezusa i sami troszczą się też o własne zbawienie. Mówimy o nich Rycerze, ponieważ uczą się jak walczyć z pokusami i z grzechem.

W czym się angażują?

Wewnątrz Rycerstwa są małe podgrupy odpowiedzialne za liturgię słowa (czytania i psalm ), śpiew (schola), przedstawienia, wieczornice, apele. Każdy może rozwijać talent, jaki otrzymał od Boga.

Kto może być Rycerzem?

Każda dziewczynka od klasy pierwszej.

Kiedy są spotkania?

Mali Rycerze spotykają się w niedzielę o godz. 11:00 w salce katechetycznej. Spotkania to wspólna modlitwa, śpiew ale również i zabawa.

Czy to wszystko?

W nagrodę za zaangażowanie dla dobra parafii Mali Rycerze wyjeżdżają na wycieczki czy biwaki.

Odpowiedzialną za grupę jest p. Marta Wiśniewska.