2199666

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które głosi nam o. Witold Radowski. Nauki rekolekcyjne odbędą się w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy o godzinie 17:00.

2. W Adwencie zapraszamy na roraty z homilią dla dzieci od poniedziałku do soboty na godz. 6.45. Prosimy o podtrzymanie pięknego zwyczaju przychodzenia na roraty z lampionami. Po Mszy św. dla dzieci i młodzieży w plebani ciepły kubek kakao.

3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem księży z dekanatu świeckiego odbędzie się w sobotę 23 grudnia w godzinach od 18:00 do 19:30.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację naszego odpustu parafialnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych ze zbiórką żywności dla ubogich odbędzie się dzisiaj po mszy o godzinie 17:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych ze zbiórką żywności dla ubogich odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, po mszy o godzinie 17:00.

6. Błogosławieństwo medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, w czasie Mszy o godzinie 12:00.

7. Ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek 15 grudnia, a ks. Marek w sobotę 16 grudnia.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych (z wyłączeniem Mszy wieczornych) przy wyjściu z kościoła w krużgankach będzie można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz kalendarze na przyszły rok. Są one dostępne także w biurze parafialnym.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć swoją ofiarę do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

10. Kolejny Męski Różaniec poprzedzony Mszą świętą odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 11:15 w naszej parafii.

11. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego z Hufca Świecie-Powiat zapraszają mieszkańców Świecia i okolic po odbiór Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem zostanie przekazany skautom, a na granicy polsko-słowackiej – harcerzom. W naszym mieście zawita 16 grudnia. Tego dnia w świeckiej farze zostanie odprawiona Msza Święta, po której będzie można zabrać światło do swojego domu. W tym roku akcji towarzyszy hasło „Czyńmy pokój”.

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janusz Piasecki oraz śp. Tomasz Kalinowski.