Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292218

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X − Św. Szymon i Juda Tadeusz, apostołów - święto;

1.Już we wtorek będziemy przeżywać 300-lecie konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia trwa do poniedziałku peregrynacja obrazu Matki Bożej Świeckiej, której ukoronowaniem są rekolekcje, które poprowadzi o. Marceli Gęśla – bernardyn, rektor kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu. Rekolekcje potrwają od dzisiaj do wtorku 26 października. W programie oprócz Mszy św. z homiliami rekolekcyjnymi m.in. w niedzielę 24.10 o godz. 18.30 konferencja dla rodziców dzieci do I Komunii św. i Bierzmowania, w poniedziałek 25.10 o godz. 10.00 Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia, a o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych duszpasterzy i parafian z udziałem księży z dekanatu, po której złożymy kwiaty przy grobie bernardynów na naszym dziedzińcu. W poniedziałek również spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00 a o godz. 21.00Apel Jasnogórski ze świecami. Uroczysta Msza św. jubileuszowa, uświetniona przez chór Parati Semper, będzie sprawowana przez ks. bp Ryszarda Kasynę we wtorek 26.10 o godz. 17.00, na którą zostali zaproszeni włodarze miasta i powiatu oraz księża, którzy przez lata tu posługiwali. Msza będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio Głos.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do żywego uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach. Już dziś można w krużgankach oglądać wystawę prac dzieci przedstawiającą nasz kościół parafialny.

Program rekolekcyjny z planem wydarzeń będzie można znaleźć w naszej gazetce, na stronie internetowej, na facebooku i w gablocie.

Po Mszy jubileuszowej będzie można nabyć pamiątkowe bombki w cenie 60 zł.

2.Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30. We wtorek związku z uroczystościami w naszej parafii nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o 8.00. W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz. 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.

3. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w poniedziałek 2.11 o godz. 17.00 oraz w czwartek 4.11 o godz. 17.00. Zdrowaśki i na Msze święte można składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

4. Dnia 4 grudnia organizowany jest wyjazd do Torunia na 30-tą rocznicę Radia Maryja. Wyjazd sprzed Klasztorka o godz. 9.00. Zapisy w biurze parafialnym.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze na nowy rok 2022.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: - śp. Helena Polaszek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.