Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292171
  • 18 X – Św. Łukasz, Ewangelista

  • 20 X – Św. Jan Kanty, prezbiter. Jest to dzień modlitw za uczelnie katolickie. W naszej diecezji jest to także rocznica pomordowania Kapłanów Pelplińskich podczas „Krwawej Jesieni Pelplińskiej”;

  • 22 X − Św. Jan Paweł II, papież. W województwie Kujawsko Pomorskim – główny patron województwa;

1. W środę w naszej parafii od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej adoracja w intencji powołań połączona z różańcem.

2.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz. 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.

3. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w poniedziałek 2.11 o godz. 17.00 oraz w czwartek 4.11 o godz. 17.00. Zdrowaśki i na Msze święte można składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

4. Kolejny Męski Różaniec będzie w sobotę 23 października o godz. 11.15 w kościele w Przechowie.

5. Dnia 4 grudnia organizowany jest wyjazd do Torunia na 30-tą rocznicę Radia Maryja. Wyjazd sprzed Klasztorka o godz. 9.00. Zapisy w biurze parafialnym.

6.Już niebawem będziemy przeżywać 300-lecie konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia trwa wciąż peregrynacja obrazu Matki Bożej Świeckiej, której ukoronowaniem będą rekolekcje, które poprowadzi o. Marceli Gęśla – bernardyn, rektor kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu. Rekolekcje potrwają od niedzieli 24 października do wtorku 26 października. W programie oprócz Mszy św. z homiliami rekolekcyjnymi m.in. w niedzielę 24.10 o godz. 18.30 konferencja dla rodziców dzieci do I Komunii św. i Bierzmowania, w poniedziałek 25.10 o godz. 10.00 Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia, a o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych duszpasterzy i parafian z udziałem księży z dekanatu, po której złożymy kwiaty przy grobie bernardynów na naszym dziedzińcu. W poniedziałek również spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00 a o godz. 21.00Apel Jasnogórski ze świecami. Uroczysta Msza św. jubileuszowa, uświetniona przez chór Parati Semper, będzie sprawowana przez ks. bp Ryszarda Kasynę we wtorek 26.10 o godz. 17.00, na którą zostali zaproszeni włodarze miasta i powiatu oraz księża, którzy przez lata tu posługiwali. Msza będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio Głos.

W piątek i sobotę przed jubileuszem będą trwały ostatnie prace porządkowe w kościele. Zachęcamy jeszcze do pomocy w taki czy w inny sposób, bowiem zbliżająca się uroczystość to święto całej naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich do żywego uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach.

Program rekolekcyjny z planem wydarzeń będzie można znaleźć w naszej gazetce, na stronie internetowej, na facebooku i w gablocie.

7. Przed wyjściem z kościoła będzie można nabyć kalendarze ścienne na nowy rok 2022.