Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292234

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 X – Bł. Honorat Koźmiński, prezbiter;
 • 15 X − Św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła;
 • 16 X – Św. Jadwiga Śląska;
 • 1. Dzisiaj już po raz 21 w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Chcemy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po Mszach św. zbiórka do puszek. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
 • 2.Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców.
 • 3.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.
 • 4. W środę przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. O 16.30 Różaniec, a po Mszy św. procesja ze świecami. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Serdecznie zapraszamy
 • 5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
 • 6.Już niebawem będziemy przeżywać 300-lecie konsekracji naszego kościoła. Z tej okazji jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia trwa wciąż peregrynacja obrazu Matki Bożej Świeckiej, której ukoronowaniem będą rekolekcje, które poprowadzi o. Marceli Gęśla – bernardyn, rektor kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu. Rekolekcje potrwają od niedzieli 24 października do wtorku 26 października. W programie oprócz Mszy św. z homiliami rekolekcyjnymi m.in. w niedzielę 24.10 konferencja dla rodziców dzieci do I Komunii św. i Bierzmowania o godz. 18.30, w poniedziałek 25.10 Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o godz. 10.00 a o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych duszpasterzy i parafian z udziałem księży z dekanatu, po której złożymy kwiaty przy grobie bernardynów na naszym dziedzińcu. W poniedziałek również spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00 a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze świecami. Uroczysta Msza św. jubileuszowa, uświetniona przez chór Parati Semper, będzie sprawowana przez ks. bp Ryszarda Kasynę we wtorek 26.10 o godz. 17.00, na którą zostali zaproszeni włodarze miasta i powiatu oraz księża, którzy przez lata tu posługiwali. Msza będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio Głos.
 • Od początku roku szkolnego dla dzieci i młodzieży odbywa się konkurs plastyczny o kościele a w piątek 22.10 będzie miał miejsce finał konkursu historycznego. Od kilku tygodni Klasztorek zwiedzają uczniowie z różnych szkół i przedszkoli. Ponadto została wydana publikacja „Klasztorek w Świeciu” z opisem i zdjęciami naszego kościoła. Kończy się obecnie produkcja trzystu bombek na 300-lecie Klasztorka, które będzie można nabyć po jubileuszu. Pozostaną też materialne pamiątki po tym ważnym wydarzeniu takie jak tablica z opisem historii kościoła i jubileuszowa tablica pamiątkowa dla potomnych, czy nowy ewangeliarz ofiarowany przez Róże różańcowe na większe uroczystości. Niebawem też będzie gotowy pas ołtarzowy wyhaftowany przez Siostry Westiarki Jezusa z Włocławka, na którego zrobienie nasi parafianie przynosili korale.
 • W dniu jubileuszu zostanie otwarta wystawa pt. „Żebyście do nas łaskawie przybyć raczyli… Z dziejów konwentu i kościoła bernardyńskiego w Świeciu nad Wisłą”, przygotowana przez Izbę Regionalną w Świeciu. Wystawa będzie prezentowana najpierw w krużgankach a później na naszym rynku. W krużgankach będą też wywieszone prace plastyczne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Obydwie wystawy będzie można obejrzeć po uroczystej celebracji, częstując się jubileuszowym tortem.
 • Już w tym momencie dziękujemy serdecznie darczyńcom, sponsorom i tym, którzy w różny sposób wspierają przygotowanie tych wszystkich wydarzeń. W piątek i sobotę przed jubileuszem będą trwały ostatnie prace porządkowe w kościele. Zachęcamy jeszcze do pomocy w taki czy w inny sposób, bowiem zbliżająca się uroczystość to święto całej naszej parafii. Zapraszamy serdecznie wszystkich do żywego uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach.
 • Program rekolekcyjny z planem wydarzeń będzie można znaleźć w naszej gazetce, na stronie internetowej, na facebooku i w gablocie.
 • W najnowszym Pielgrzymie można przeczytać kolejny z artykułów o naszym kościele.