• 26 VII – św. Joachim i Anna, rodzice NMP;

• 29 VII – św. Marta;

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;

1. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

3. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

4. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych, a po Mszy św. będzie zbiórka do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.

5. W poniedziałek 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą o godz 8.30, 10.00 oraz Suma odpustowa o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św.

6. Dzisiaj po Mszach św. święcenie pojazdów na parkingu od strony szkoły.

7. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.