• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

• 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter

1. Rozpoczęliśmy czas wakacyjny życzymy naszym parafianom dobrego wypoczynku podczas urlopów. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w sierpniu br. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

4. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

5. W dniach 10 do 11 lipca Radio Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o 6.00 sprzed Klasztorka. Koszt 50 zł od osoby.

6. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

7. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Łukowska i Piotr Raiński. Wieczny odpoczynek...