1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. W ostatnim czasie zmieniliśmy drzwi wejściowe do plebanii i kończymy remont elewacji południowej strony budynku pobernardyńskiego. Bóg zapłać parafianom za złożone dziś ofiary.

2. Do środy 13.08, podczas Mszy św. o godz. 17.00 i po Mszy św. podczas nabożeństwa do Matki Bożej, będziemy się modlić za naszych pielgrzymów, którzy są w trakcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy rodziny pielgrzymów, ich przyjaciół i wszystkich, którzy chcą w ten sposób uczestniczyć w pielgrzymowaniu.

3. W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia katolik zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona Diecezji; w poniedziałek św. Klarę; w czwartek św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.

5. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim.

6. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu: w uroczystość Wniebowzięcia o godz. 10.30, 12.00, 17.00; w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 7.30, 9.00 i 10.30.