1. We wtorek w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej odpust w Starej Farze. Suma odpustowa o godz. 18.00. U nas Msze św. jak w dni powszednie.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską; w środę – św. Monikę; w czwartek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla chorych, cierpiących i starszych z błogosławieństwem lourdzkim. Natomiast wieczorem Msza św. w intencji Żywego Różańca.

4. Małżeństwa, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i życie religijne, zapraszamy do nowopowstałego kręgu rodzin Kościoła Domowego. Bliższych informacji udzielamy zainteresowanym w biurze parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę, w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na rzecz chrześcijan cierpiących prześladowania w Iraku. W ich intencji będziemy modlić się we wtorek, 26 sierpnia. Jest to Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

6. W poniedziałek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. inaugurująca rok szkolny będzie w kościele o godzinie 8.00.

7. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu. Zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego.

8. W dniach od 29 do 31 sierpnia, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, odbędą się doroczne rekolekcje dla Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach personel medyczny wszelkich stopni: lekarzy, pielęgniarki, położne, terapeutów i rehabilitantów. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 20.00 Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Jurkiewicz, l. 57, z ul. Kociewskiej. Jej pogrzeb w poniedziałek (25.08) o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.