Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1595140

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła

4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów ;

6 VIII – Przemienienie Pańskie - święto

1. We wtorek 2 sierpnia w naszym Kościele obchodzić będziemy odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze św. będą o godz 8.30, 10.00 oraz Suma odpustowa o godz. 17.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ks. Biskup Arkadiusz Okroj. Okazja do spowiedzi w dniach poprzedzających przed Mszami św. Po uroczystej sumie zapraszamy wszystkich do ogrodów przy plebanii na dalsze wspólne świętowanie. Będzie można się posilić, ochłodzić a także przygotowaliśmy kilka atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy

2. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

3. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o godz. 8.00 Różaniec wynagradzający.

5. W sobotę Mszą św. o godz. 10.00 rozpocznie się coroczny zjazd trzeźwościowy.

6.W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Radia Maryja, a w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7.W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

8. Zapraszamy na Parafialny Dzień Skupienia do Domu Rekolekcyjnego w Bysławku. Wyjazd w czwartek 4 sierpnia o godz. 9.30. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.30 w kościele. Zapisy i bliższe informacje u ks. Łukasza.