21 VI – św. Alojzy Gonzaga - zakonnik

23 VI – uroczystośćNarodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi

24 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – ze względu na uroczystość tego dnia nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

25 VI – Niepokalanego Serca NMP

1. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i ołtarza na Boże Ciało, a także udekorowaniu swoich domów i czynny udział w procesji.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest zawsze po Mszy św. o godz. 17.00, a dziś ze względu na oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o 12.00. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek błogosławieństwo wianków.

3. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które będzie miało miejsce 25 czerwca o godz. 18:50 w kościele pw. św. Józefa w Świeciu. Więcej informacji o tegorocznej pielgrzymce można znaleźć na plakatach oraz na profilu facebookowym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

5. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00 w związku z zakończeniem roku szkolnego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Księdza z Ukrainy, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy w tym kraju w tym szczególnie trudnym czasie. Po Mszy św. będzie można wspomóc materialnie naszych braci i sióstry na Ukrainie.