6 VI – NMP Matka Kościoła - święto

8 VI – św. Jadwigi Królowej

9 VI – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

11 VI – św. Barnaby, apostoła - święto

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła, a następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest zawsze po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W piątek o godz. 21.00 zapraszamy na nocne zwiedzanie „Klasztorka”. Gromadzimy się przed wieżą. W takcie zwiedzania uczniowie z ,,Katolika” przedstawią scenę przybycia obrazu Matki Bożej do Świecia.

4. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. w intencji Strażaków OSP Świecie z ul. Mickiewicza z okazji 140lecia powstania.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Świderski, Jadwiga Kucharska i Leslie John Sparrowhawk. Wieczny odpoczynek...