2 V – Św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła

3 V – Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski, główna patronka naszej Ojczyzny – uroczystość. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 10.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia katolika obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.

4 V – Św. Florian – męczennik

6 V – św. Filip i Jakub Młodszy, apostołowie – święto.

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa radość I KOMUNII świętej drugiej grupy dzieci z III klas. Uroczysta Msza święta podczas, której udzielimy I Komunii dzieciom, będzie o godz. 12.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji nowoprzyjętych dzieci. Bardzo prosimy, aby w niedzielę uczestniczyć w innych Mszach, tak aby na Mszy z udzieleniem I Komunii św. zostawić jak najwięcej miejsca dla gości.

2. Dzieci komunijne od Przyjęcia do następnej soboty będą miały swój Biały Tydzień. Codziennie będą przychodzić na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00. Tylko 3 maja na godzinę 12.00.

3. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe codziennie w łączności z Mszami św. w Kościele, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe liczne i dobre powołania do służby Bożej, a także o świętość dla kapłanów. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu, w pierwszą sobotę przed Mszą św poranną będzie różaniec wynagradzający.

5. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w piątek 6 maja od 8.30 ks. Łukasz a w sobotę 7 maja od godz. 8.00 ks. Grzegorz.

6. Zapraszamy na kolejny Męski Różaniec 7.05 o godz. 12.00 do ogrodu DPS w Świeciu – do Sióstr Miłosierdzia

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu i sanktuariów północnych Włoch od 13 do 22 lipca 2022 r. Plan wywieszony jest w gablocie przed kościołem, zapisy i informacje u ks. Grzegorza.