Siostry i Bracia,

Trudny był tegoroczny Wielki Post. Spędziliśmy ten czas nie tylko próbując porządkować nasze życie, ale również słuchając tragicznych wiadomości zza wschodniej granicy oraz pomagając uchodźcom z Ukrainy. To wszystko działo się jeszcze w cieniu pandemii i wśród własnych codziennych problemów i kłopotów. Czasami wydawało się nam, że za wiele już ludzkiej biedy.

Tym bardziej więc potrzebujemy wiary, nadziei i miłości, potrzebujemy pokrzepienia, które przynosi zmartwychwstały Jezus. Ten, który – jak słyszeliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej – „uwalnia wszystkich wierzących… od zepsucia pogańskiego życia i mroku grzechów, do łaski przywraca i gromadzi w społeczności świętych… skruszywszy więzy śmierci…” (Exsultet).

Po raz kolejny dotarło do nas, że Pan zmartwychwstał i daje życie. Pan zostawił grób pusty i przynosi łaskę, nadzieję, moc. Pan przeszedł wraz z nami od wielkoczwartkowego Wieczernika i ciemnicy, przez mękę i śmierć Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Pan zmartwychwstał – wraz z Nim i my zmartwychwstaniemy, a dzisiaj powstajemy z grobów naszej rozpaczy, bólu i zwątpienia.

Dzieląc z Wami, Siostry i Bracia, Wielkanocną radość, życzę Wam przede wszystkim prawdziwej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Niech ona przeprowadzi Was z beznadziei do Nadziei oraz z żalu (a czasami nawet nienawiści) do Miłości. Niech Chrystus obdarza Was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech wybawi od powietrza, głodu, ognia i wojny, a obdarzy pokojem. Prawdziwym pokojem między narodami, w rodzinach i sercach naszych.

Na świętowanie wielkich tajemnic naszej wiary i zanurzenie się w misterium Zmartwychwstania Pańskiego, z serca wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+ Ryszard

1. W Pierwsze i Drugie Święto Wielkanocy Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie tylko Mszy św o godz 20.00 w oba święta. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

2.W przyszłą niedzielę na zakończenie oktawy wielkanocnej przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona będzie na cele dobroczynne.

3. Do przyszłej niedzieli codziennie odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego: w niedzielę o 9.45 i 16.45; w poniedziałek o 9.45 i 16.45; od wtorku do soboty o 16.45, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w Liturgię oraz przyczynili się do przygotowania Kościoła na Święte Triduum Paschalne. Wielkie Bóg zapłać.

5. Zapraszamy małżonków na kolejny małżeński wieczór w czwartek 21 kwietnia na godz. 18.30 w Zespole Szkół Katolickich. Zapisy na stronie razemodnowa.pl. Bliższe informacje u ks. Łukasza.

6.Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu i sanktuariów północnych Włoch od 13 do 22 lipca 2022 r. Na stoliku pod chórem jest dostępny plan pielgrzymki, zapisy i informacje u ks. Grzegorza.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Kaznowska. Msza pogrzebowa będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek...