1. Dzisiaj poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św., a o 12.00 procesja z palami.

2. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj na godz. 16.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W środę od godz. 18.00 do 19.30 ostatnia możliwość spowiedzi wielkanocnej z udziałem księży z dekanatu w naszej parafii.

Zapraszamy parafian do udziału w Liturgiach TRIDUUM PASCHALNEGO.

5. W naszym Kościele w Wielki Czwartek Jutrznia o godz. 8.00, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00.

6. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Pelplińskiej Msza św. Krzyżma, a o godz. 17.00 w naszym Kościele Msza Wieczerzy Pańskiej, po której adoracja w ołtarzu przechowania do Gorzkich Żali, o godz. 21.00. Kolekta przeznaczona jest na ubogich. Pod chórem będzie wyłożony kosz, do którego będzie można złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną, które zabieraliśmy do naszych domów.

7. W Wielki Piątek adoracja w ołtarzu przechowania od 9.00. Nabożeństwo Liturgii Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św. o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do Gorzkich Żali o godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post – bez żadnej dyspensy. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

8. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00. W Wielką Sobotę nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jednak zgodnie z nasza polską tradycją zalecamy go, jako przygotowanie do świątecznego posiłku.

9. Liturgia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Liturgia Paschalna zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną. Przed wejściem do kościoła będziemy rozdawali dla wszystkich uczestników świece na uroczystą liturgię.

10. W Pierwsze i Drugie Święto Wielkanocy Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie tylko Mszy św o godz 20.00 w oba święta. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

11. Zapraszamy małżonków na kolejny małżeński wieczór w czwartek21 kwietnia na godz. 18.30 w Zespole Szkół Katolickich. Zapisy na stronie razemodnowa.pl. Bliższe informacje u ks. Łukasza.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Arczyńskiego.Wieczny odpoczynek...