1. W środę 30 marca w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna. Taka wizytacja Księdza Biskupa odbywa się w każdej parafii co pięć lat. W czasie uroczystej Mszy św. wizytacyjnej Ksiądz Biskup Ordynariusz Ryszard Kasyna udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w tej szczególnej Mszy św. Ostatnie spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek o 19.00 i we wtorek o 17.30. Po spotkaniu we wtorek spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków.

2. Spotkanie Rady Parafialnej oraz przedstawicieli innych wspólnot parafialnych z Ks. Biskupem podczas wizytacji, będzie w środę 30 marca o godz. 15.45 w salce przy Kościele. Zapraszamy całą Radę Ekonomiczną i Duszpasterską.

3. W środę z racji wizytacji biuro parafialne i dewocjonalia będą nieczynne.

4. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. oraz po Mszy Św. wieczornej w każdy piątek Wielkiego Postu. Na 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W tym tygodniu rozważania poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od 8.30 chorych z sakramentami odwiedzi ks. Łukasz, w sobotę od 8.00 ks. Grzegorz.

6.Zapraszamy małżonków na kolejny małżeński wieczór w czwartek31 marca na godz. 18.30 w Zespole Szkół Katolickich. Zapisy na stronie razemodnowa.pl. Bliższe informacje u ks. Łukasza.

7. W poniedziałek o 17.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i spotkanie w salce a w sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu i sanktuariów północnych Włoch od13 do 22 lipca 2022 r. Na stoliku pod chórem jest dostępny plan pielgrzymki, zapisy i informacje u ks. Grzegorza.

10. Pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne. Można je zabrać do domu i na koniec Wielkiego Postu przynieść do Kościoła wraz z zebraną tam Jałmużną Wielkopostną. Ofiary przeznaczone są na pomoc dla Ukrainy.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Bukowiec, Zygmunt Łuczek którego pogrzeb będzie we wtorek i Helena Kalinowska, której pogrzeb będzie w czwartek. Wieczny odpoczynek…