W tym tygodniu PATRONUJĄ NAM:

• 4 III – św. Kazimierz Królewicz - święto.

1. Zapraszamy młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, na spotkanie dzisiaj o godz. 16.00 w kościele. Kolejne spotkanie w sobotę 5 marca o godz. 18.00.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa on do 6 marca. Od dzisiaj również rozpoczyna się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii św.

3.Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji Pana Jezusa, aż do Mszy św. wieczornej w dni poprzedzające Wielki Post.

4. W poniedziałek Msza wieczorna w intencji Żywego Różańca.

5. We wtorek Msza wieczorna w intencji Żołnierzy Wyklętych.

6. W środę (2.03) rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje bez żadnej dyspensy post ścisły (można zjeść jeden z trzech posiłków do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W Środę Popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. W tym roku poprowadzi je o. Dariusz Laskowski, paulin ze Świdnicy. Nauki rekolekcyjne są podczas wszystkich Mszy św. w Popielec, a w czwartek i piątek podczas Mszy o 8.30 i 17.00. Dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych rekolekcje rozpoczną się w Środę popielcową o 8.00, w czwartek o 10.00 i w piątek także o 10.00.

8. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów I Komunii i Bierzmowania.

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe liczne i dobre powołania do służby Bożej, a także o świętość dla kapłanów. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w trakcie Mszy św. o godz. 8.30, a wieczorem od godz. 16.30. W czasie spowiedzi wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. W piątek od godz. 9.30 chorych z sakramentami odwiedzi ks. Łukasz, w sobotę natomiast od godz. 8.00 ks. Grzegorz.

11. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

12. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 8.00 i po Mszy św. wieczornej. Wieczorem rozważania poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.

13. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Po Gorzkich Żalach będą suplikacje o pokój na Ukrainie.

14. Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.