Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292193

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 30 XI - św. Andrzej Apostoł.

  • 3 XII - św. Franciszek Ksawery, prezbiter;

  • 4 XII - św. Barbara, dziewica i męczennica – odpust w Sartowicach Suma odpustowa o godz. 12.00;

1. Rozpoczęliśmy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będą codziennie o godz. 6.45. Prosimy przynieść tradycyjnie lampiony. Po Roratach dzieci zapraszamy na tradycyjne kakao do plebanii. W związku z Roratami w czasie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.

2. W poniedziałek Msza św. w intencji Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za Kapłanów i o nowe liczne i święte powołania. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed wieczorną Mszą św. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych ze Spowiedzią i Komunią odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00.

4.W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

5. Od dzisiaj w krużgankach i w biurze parafialnym będzie można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze jubileuszowe bombki.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie przy kościele a także leży na stoliku pod chórem.

9. W środę, 8 grudnia, przypada nasz parafialny odpust – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00 przez ks. kanonika Pawła Piesika. Pozostałe Msze św. o godz. 8.30 i 10.00. Zapraszamy do udziału w liturgii w tym uroczystym dla parafii dniu.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stefan Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.