Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292199

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 22 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

  • 24 XI - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze – męczennicy z Wietnamu.

1. Dzisiaj jest ostatnia niedziela w roku liturgicznym – jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wynagradzające Sercu Jezusowemu. Dzisiaj parafia w Przechowie przeżywa swój odpust.

2. Zapraszamy na Zaduszkowe Uwielbienie, wyjątkową modlitwę za zmarłych podczas adoracji Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem. Uwielbienie odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwentem Nowy Rok Liturgiczny. Jest on radosnym czasem oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem, przychodzącym do nas w czas Bożego Narodzenia.

4.Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Roraty codziennie na godz. 6.45. Prosimy przygotować tradycyjnie lampiony.

5. Od przyszłej niedzieli w krużgankach i w biurze parafialnym będzie można nabyć świece wigilijne, opłatki oraz nasze jubileuszowe bombki.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie przy kościele a także leży na stoliku pod chórem.

7. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a zbiórka do puszek na pomoc dla migrantów.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jarosław Kaźmierski i Joachim Bujak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.