Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292221

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 XI – święta Elżbieta Węgierska, zakonnica

  • 18 XI – błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka polskiej młodzieży.

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

2. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na Zdrowaśki Roczne można jeszcze składać w biurze parafialnym do dzisiejszej niedzieli.

3. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym – jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wynagradzające Sercu Jezusowemu Tego dnia parafia w Przechowie przeżywa swój odpust.

4.Organizujemy listopadową randkę dla małżeństw z ciekawym programem. Bliższe wiadomości i zapisy na stronie razemodnowa.pl. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich. Zapraszamy do uczestnictwa pary z różnym stażem małżeńskim. Informacje u ks. Łukasza.

5. Zapraszamy na Zaduszkowe Uwielbienie, wyjątkową modlitwę za zmarłych podczas adoracji Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem. Uwielbienie odbędzie się za tydzień w niedzielę 21.11 o godz. 18.00.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie przy kościele a także leży na stoliku pod chórem.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a zbiórka do puszek na pomoc dla migrantów.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Urszula Unkelbach i Sławomir Majchrzak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.