Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292210

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 9 XI – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – Papieża.

  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła,

  • 11 XI – św. Marcina z Tours, biskupa

  • 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;

1. W czwartek przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której zawierzymy dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze, jako obywatel i jako chrześcijanin.

2. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na Zdrowaśki Roczne można jeszcze składać w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli.

3. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

4. Dnia 4 grudnia organizowany jest wyjazd do Torunia na 30-tą rocznicę Radia Maryja. Wyjazd sprzed Klasztorka o godz. 9.00. Zapisy w biurze parafialnym.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątkowe bombki w cenie 60 zł.

6. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa w kościele podczas nabożeństw oraz o dezynfekcji rąk.

7.Organizujemy listopadową randkę dla małżeństw z ciekawym programem. Bliższe wiadomości i zapisy na stronie razemodnowa.pl. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich. Zapraszamy do uczestnictwa pary z różnym stażem małżeńskim. Informacje u ks. Łukasza.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie przy kościele a także leży na stoliku pod chórem.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: - śp. Tadeusz Stobiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.