Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1292172

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz - Biskupa

1. W poniedziałek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze św. wg porządku niedzielnego – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20.00. Procesja na cmentarzu parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu o godz. 14.00. W Dzień Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając Kościół, przyjmując Komunię św. odmawiając Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

2.We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny będą o godz. 8.30,10.00 i 17.00. Procesja z modlitwami za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym będzie we wtorek (2.11) o godz. 11.00. Przez całą oktawę dnia zadusznego można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych, wystarczy nawiedzić cmentarz i pomodlić się tam za zmarłych.

3. Pod chórem wyłożone są kartki na tzw. „zdrowaśki” i na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawiane będą w poniedziałek 2.11 o godz. 17.00 oraz w czwartek 4.11 o godz. 17.00. Zdrowaśki i na Msze święte można składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii po Mszach św. Przypominamy także o wcześniejszym uporządkowaniu grobów swoich bliskich.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy: ks. Łukasz w piątek od 8.30, a ks. Grzegorz w sobotę od 8.00.

6. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

7. Dnia 4 grudnia organizowany jest wyjazd do Torunia na 30-tą rocznicę Radia Maryja. Wyjazd sprzed Klasztorka o godz. 9.00. Zapisy w biurze parafialnym.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątkowe bombki w cenie 60 zł.

9. Zapraszamy na kolejny męski różaniec w sobotę 6 listopada o godz. 11.15 w kaplicy sióstr w DPS.

10.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszej uroczystości 300lecia konsekracji kościoła. Bóg Zapłać.

11. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną z okazji jubileuszu naszego kościoła do Ziemi Świętej w dniach 21.01 do 28.01. 2022 roku. Plan jest wywieszony w gablocie kościoła a także leży na stoliku pod chórem.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: - śp. Krystyna Czarnojahn. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.