Liturgia Dnia

 
Odsłon artykułów:
1444513

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica

  • 7 X − Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwo codziennie przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 16.30, W czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci. Dodatkowo dla dzieci dziesiątka różańca będzie także w niedzielę przed Mszą św. dwunastową, czyli o godz 11.45. Z kolei młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przychodzi w niedziele o 16.30.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie.

3. W czwartek przypada święto patronalne Róż Różańcowych. Zapraszamy wszystkie Róże tego dnia na wspólny różaniec oraz Mszę świętą w ich intencji.

4. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie dla Rodziców. Bardzo prosimy aby do piątku 8 października dostarczyć deklaracje zgłaszające dziecko do I Komunii.

6. W przyszłą niedzielę już po raz 21 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Zawiszewski i Gertruda Lampkowska. Wieczny odpoczynek...