• 24 VIII – św. Bartłomiej, apostoł. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską;

• 26 VIII – NMP Częstochowskiej – uroczystość – odpust w Starej Farze;

• 27 VIII – św. Monika – Matka św. Augustyna. Przez swoją gorliwą modlitwę wyprosiła u Boga nawrócenie dla swojego syna;

• 28 VIII – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła;

1. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

2. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

3. W przychodni WAMAP przy ul Św. Wincentego 1 dnia 31.08 od 15.00 do 16.00 będą przeprowadzane bezpłatne badania wzroku.

4. Dzisiaj przed Kościołem zbiórka do puszek na woluntariat misyjny NINIWA. Woluntariusze zbierają środki na półroczny wyjazd na misje.

5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Wiśniewski. Wieczny odpoczynek...