• 17 VIII – św. Jacek, prezbiter

• 20 VIII – św. Bernard Opat, patron naszej diecezji

• 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

2. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

3. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

4. W przychodni WAMAP przy ul Św. Wincentego 1 dnia 31.08 od 15.00 do 16.00 będą przeprowadzane bezpłatne badania wzroku.

5. Dziś kończy w naszej wspólnocie parafialnej posługę ks. Robert Bielau. Od 20 sierpnia ks. Robert będzie wikariuszem w parafii św. Józefa w Wygodzie. Dziękujemy za czas spędzony w naszej parafii i życzymy ks. Robertowi Bożego błogosławieństwa na swojej pierwszej placówce. Szczęść Boże.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antoni Kleszewski i Bogdan Jasnoch. Wieczny odpoczynek...