• 12 VII – św. Brunon z Kwerfurtu, biskup i męczennik;

• 13 VII – św. Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak i jego uczeń św. Benedykt, dwaj pustelnicy;

• 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;

• 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel;

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na nasze parafialne inwestycje.

2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O 16.30 różaniec fatimski, następnie Msza św., a po Mszy św. procesja ze świecami. Zapraszamy.

3. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne czynne będzie we wszystkie dni powszednie tylko przed południem.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w sierpniu br. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

5. Trwa PEREGRYNACJA OBRAZU MB ŚWIECKIEJ po naszych domach w ramach przygotowania do jubileuszu 300 lecia konsekracji naszego Kościoła. Bóg zapłać tym rodzinom, które już gościły Matkę Bożą. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia MB do swoich domów. Można zapisywać się w zakrystii.

6. W dniach od 2 do 13 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka ze Świecia na Jasną Górę.

7. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.

8. Kolejny Męski Różaniec będzie w sobotę 17 lipca o godz 12.00 pod Krzyżem przy Starej Farze.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Skoczylas. Wieczny odpoczynek...