Zmartwychwstanie Chrystusa to najważniejsze wydarzenie w całych dziejach ludzkości. Dotyka Ono każdego człowieka, nawet tego, który w Boga nie wierzy. Dla nas ludzi wierzących jest powodem do wielkiej radości. Chrystus na Krzyżu odkupił nasz grzech, pokonał szatana, a zmartwychwstając pokonał śmierć i otworzył nam Bramy Nieba. Niech ta radość jest naszym udziałem w dzisiejsze święto, mimo pandemii, która staje się dla nas coraz trudniejsza, mimo różnych ataków na Boga i na Kościół, mimo drwin i wyśmiewania nas ludzi wierzących. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom odwagi w wyznawaniu swojej wiary, i radości z jej wyznawania. Dobrej Paschy życzą Wam Duszpasterze.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Od ponad roku nasze życie zmieniło się radykalnie z powodu pandemii. Próbujemy żyć zwyczajnie, ale co jakiś czas choroba kogoś bliskiego, kwarantanna lub izolacja, informacja o śmierci, o liczbie dziennych zachorowań i inne powodują, że lęk - a czasami poczucie bezradności - pojawia się w naszych sercach. To właśnie w takim czasie z całą mocą słyszymy radosne: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Jeśli z wiarą otworzymy się na tajemnicę Zmartwychwstałego, zagości w nas nadzieja, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych; że Ten, który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana jest silniejszy od wszelkiego zła, strachu, ciemności oraz grzechu; że Jego Miłość uzdrawia i daje siłę do zmagania się z trudami codziennego życia.

W Uroczystość Wielkanocną życzę Wam wszystkim Siostry i Bracia, aby Pan umocnił i pogłębił naszą wiarę oraz obdarzył nas miłością wobec tych, których postawił na naszej drodze. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań, niech oddali chorobę i da nadzieję na każdy dzień.

Z serca wszystkim Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 4 kwietnia 2021 r.

1. W Pierwsze i Drugie Święto Wielkanocy Msze św. w porządku niedzielnym. W drugie święto zbiórka do puszek na KUL.

2.W przyszłą niedzielę na zakończenie oktawy wielkanocnej przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek w Święto Miłosierdzia przeznaczona będzie na cele dobroczynne.

3. Do przyszłej niedzielicodziennie odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego: w niedzielę o 9.45 i 16.45; w poniedziałek o 9.45 i 16.45; od wtorku do soboty o 16.45, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego o 9.45, 11.45 i 16.45. Zapraszamy.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu zaangażowali się w Liturgię oraz przyczynili się do przygotowania Kościoła na Święte Triduum Paschalne. Wielkie Bóg zapłać.

5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Skrzypek. Jej pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek...