W tym tygodniu PATRONUJĄ nam:

• 4 III – św. Kazimierz Królewicz - święto

1. Dzisiaj przed Kościołem zbiórka do puszek na polskich misjonarzy.

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godz. 8.30, po której będzie Msza Św. oraz po Mszy Św. wieczornej w każdy piątek Wielkiego Postu. Na 17.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe liczne i dobre powołania do służby Bożej, a także o świętość dla kapłanów. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszami św. od 8.00 i od 16.30. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

5. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Trzeźwości.

7. Pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne. Można je zabrać do domu i na koniec Wielkiego Postu przynieść do Kościoła wraz z zebraną tam Jałmużną Wielkopostną.

8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. dra Bernarda Sychty oraz Katolickie Przedszkole „Aniołowo” w Świeciu zapraszają na Dzień Drzwi Otwartych w dniach 12-13 marca, rozpoczynając tym samym nabór na rok szkolny 2021/2022. Nabór prowadzony jest do klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz dla grup trzy i cztero latków w przedszkolu. Istnieje też możliwość przyjęcia do innych klas szkoły. Nowością jest nabór do Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego, które będzie prowadzone we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Czesław Pik i Krystyna Gałązka, której pogrzeb będzie we wtorek. Wieczny odpoczynek…