1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na utrzymanie naszej parafii.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa on do 20 lutego. Od dzisiaj również rozpoczyna się czas wielkanocnej Spowiedzi i Komunii św.

3. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji Pana Jezusa, aż do Mszy św. wieczornej w dni poprzedzające Wielki Post.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont naszego wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

5. W środę (17.02) rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje bez żadnej dyspensy post ścisły (można zjeść jeden z trzech posiłków do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W Środę Popielcową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. W tym roku poprowadzi je Ks. Waldemar Prądzyński. Nauki rekolekcyjne są podczas wszystkich Mszy św. w Popielec, a w czwartek i piątek podczas Mszy o 8.30 i 18.00..

7. W najbliższy piątek z powodu rekolekcji Droga Krzyżowa będzie o godz. 8.00 i 17.30.

8. Zachęcamy do spowiedzi podczas rekolekcji, która będzie przed każdą Mszą św.

9. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 16.15.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Szamocki. Wieczny odpoczynek…