„Weselcie się już, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo”.

Ten piękny hymn Wigilii Paschalnej pomaga nam w odkrywaniu głębi historii zbawienia. Prowadzeni przez liturgię Kościoła pochylamy się w tych dniach nad wielką Tajemnicą Chrystusa – Odkupiciela. Zmartwychwstały Jezus Chrystus przynosi światu nadzieję. Obdarowuje ludzi nowym życiem oraz ukazuje potęgę miłości ofiarnej, która staje się miłością zwycięską.

Po dniach ciemności, męki i śmierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, jaśniejący blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest niepodważalnym argumentem naszej wiary. Jezus jest prawdziwie Bogiem-Człowiekiem. Jest Człowiekiem, dlatego mógł za nas umrzeć. Jest Bogiem, dlatego mógł zmartwychwstać.

Zmartwychwstanie jest fundamentem nadziei tak bardzo potrzebnej w sytuacji, kiedy rozmaite niepokoje wdzierają się w nasze życie, zwłaszcza niepokój o jutro, zagrożone utratą czy brakiem pracy.

Zmartwychwstały Pan obejmuje nas wszystkich swoją miłością i mówi: Nie lękajcie się! Ja jestem z wami. Pozostałem z wami w nowy sposób pod postaciami chleba i wina. Stałem się dla was pokarmem dającym życie.

Jeszcze raz, dzięki Opatrzności Bożej, mamy możliwość przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to zarazem okazja i wezwanie do dania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa – Bożego Syna, który „dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba, stał się człowiekiem, został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo”.

Niech nasz Pan Zmartwychwstały dotknie jeszcze raz waszych serc, oczyszczonych przez wielkopostną pokutę i napełni je odwagą wiary, mądrością pokory i wrażliwością miłosierdzia, abyście razem z nami podjęli z radością wszystkie wyzwania codzienności jako wierni uczniowie i niestrudzeni głosiciele zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, nienawiścią, egoizmem i małodusznością.

W mocy Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, Króla wszechświata, przyjmijcie najlepsze życzenia wielkanocne: pokoju, łaski, nadziei, błogosławieństwa.

Gorącą modlitwą oraz serdecznymi życzeniami obejmujemy wszystkich naszych Parafian. Życzymy męstwa w wyznawaniu wiary w każdej sytuacji. Niech pięknym znakiem prawdziwego świadectwa wiary będzie systematyczny udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

Życzymy wam miłości i pokoju, wytrwałości i wierności. Niech Zmartwychwstały Chrystus zagości w waszych rodzinach, domostwach, sąsiedztwach, miejscach pracy, nauki, odpoczynku. Niech pomaga wam w przezwyciężaniu trudności i zwątpień. Niech prowadzi was do pełni życia.

W atmosferze dziękczynienia za największy cud Pana Jezusa składamy Parafianom oraz Szanownym Gościom najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Chrystusa

Zmartwychwstałego.

Wasi Duszpasterze.