Rok 2016, ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, obfitował w naszej parafii w wielu różnych wymiarach.

W życiu sakramentalnym: ochrzczonych zostało 47 dzieci, do I Komunii świętej przystąpiło 34 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 64 młodych ludzi, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 16 par, a na cmentarz odprowadziliśmy 53 parafian. W niedzielnej Mszy św. uczestniczy średnio 20 % z ok. 3200 osób mieszkających na terenie naszej parafii. Do Komunii św. przystępuje od jednej trzeciej do połowy wiernych obecnych w kościele. W ubiegłym roku około 50% rodzin przyjęło kolędę.

W styczniu odbył się kolejny Orszak Trzech Króli i w ramach „muzycznego wydarzenia roku w Klasztorku” wystąpiła p. Olga Szomańska z koncertem kolęd. Młodzież naszej parafii uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży i w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, a bardzo liczna grupa dzieci i dorosłych brała udział w porannych roratach.

W kwestiach materialnych naszej parafii też wiele się działo. Remont kościoła rozpoczęliśmy od remontu Wieży Bramnej, w iglicy której znaleźliśmy dokument z poprzedniego remontu sprzed 124 lat. Koszt wykonanego już remontu wyniósł ponad 100 tysięcy złotych. Remont ten w połowie (50 000) sfinansowaliśmy z dotacji Urzędu Miasta Świecia, a pozostałą część zebraliśmy i nadal zbieramy z kolekt i darowizn parafian.

W plebanii dokonaliśmy remontu 1 pokoju, 2 łazienek i pomalowaliśmy kuchnię. Wymieniliśmy część okien na nowe, pozostało jeszcze kilka do wymiany w tym roku. Jesteśmy w trakcie wymiany systemu ogrzewania plebanii na ogrzewanie gazowe, które ukończone będzie na początku stycznia. Częściowo już opłaciliśmy tą wymianę.

Kupiliśmy od Urzędu Marszałkowskiego budynek dawnej portierni szpitala, w którym planujemy zrobić salki parafialne.

Parafia w Nowy Rok wchodzi z niezapłaconymi do końca rachunkami za remont Wieży Bramnej oraz remont ogrzewania plebanii, ale za to z wielkimi nadziejami na przyszłość.

Takiej głębokiej nadziei na dobry, szczęśliwy i pełen religijnych przeżyć rok życzy parafianom - Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze.