W terminie 20-22 czerwca 2014 r. w Collegium Marianum w Pelplinie, organizowane są Rekolekcje dla Narzeczonych. Są one zatwierdzoną formą katechizacji przedmałżeńskiej, przewidzianą przez Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin. W związku z tym ich uczestnicy otrzymają zaświadczenie ukończenia tzw. kursu przedmałżeńskiego. Na rekolekcje mogą przyjechać również pary, które już posiadają zaświadczenie o ukończeniu katechizacji, aby jeszcze lepiej przygotować się do wspólnego życia, dzięki warsztatowej formie prowadzenia rekolekcji.

Rekolekcje dla Narzeczonych są pracą własną narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów- animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu.

Uczą się jak rozwiązywać konflikty, jak budować autonomię swojego związku.   Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Zgłoszenia:

Iwona i Krzysztof Dolewa
Tel. 58 683 80 01 (pn. - pt. 17.00-20.00)

Liczba miejsc ograniczona

www.spotkaniapelplin.pl; www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl