"Tak, Panie, Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym, który miał przyjść" (J 11,27).
W dniach od 4 do 10 maja 2014 roku Kościół w Polsce przeżywa szósty Tydzień Biblijny. Pierwszy dzień tego Tygodnia to Niedziela Biblijna. W te błogosławione dni wszyscy - wierni i duszpasterze - mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu niebieskiemu za Słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary.
Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II" przygotowało materiały, które winny pomóc w twórczym i owocnym przeżywaniu Niedzieli Biblijnej i całego Tygodnia Biblijnego.
Nawiązują one także w istotny sposób do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Chodzi o dostrzeżenie organicznej więzi między naszą wiarą a Słowem Bożym, które nam objawia Mesjasza, abyśmy wraz z apostołem Tomaszem i cały Kościołem apostolskim mogli wyznać: „Pan mój i Bóg mój" (J 20,28). Dziękując w te dni za Słowo Boże będziemy rów¬nocześnie dziękować Bogu za zrodzoną w nas za sprawą tego Ziarna wiarę w oczekiwanego przez wieki Mesjasza, Jezus z Nazaretu, Syna Bożego.

Niech patron Dzieła Biblijnego - święty Jan Paweł II, papież - wypra¬sza duszpasterzom i wiernym Kościoła w Polsce łaskę owocnego przeżycia szóstego, ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego! Rozwijający się w jego Ojczyźnie apostolat biblijny może być jedną z bardzo ważnych odpowiedzi na wciąż aktualne wołanie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi". Jezusowy Duch Prawdy zstępuje bowiem w pierwszej kolejno¬ści na tych, którzy otwierają księgę Pisma świętego i jak Maryja słuchają Słowa Bożego, aby usłyszeć co naprawdę mówi Duch do wspólnoty Kościoła i osobiście do każdego ucznia i uczennicy Jezusa Chrystusa, Syna Bożego!
opracował  ks. Marek Bogusz