W dniach 29-30.03.2014 r. Wolontariat wraz z Siostrami Miłosierdzia, Sympatykami oraz z zaprzyjaźnionymi członkami Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej  z Gniezna odbyli swój Dzień Skupienia w Domu Pomocy Społecznej w Świeciu. Temat naszych rozważań brzmiał "Jej wartość przewyższa perły (Prz 31, 10b)" i dotyczył znaczenia kobiety w Kościele. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą Anioł Pański i wspólnym obiadem, po którym dowiedzieliśmy się co nas czeka w czasie skupienia. Był to czas zawiązania wspólnoty i wzajemnego poznania się.

Przed planowanym wyjazdem odśpiewaliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy figurce Pana Jezusa. Kolejnym punktem tego dnia był wyjazd do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych do Łasina. Na miejscu przywitała nas siostra przeorysza s. Maria Joanna od Jezusa Eucharystii. Przeszliśmy do rozmównicy, w której mogliśmy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z klasztorem i życiem codziennym sióstr. Usłyszeliśmy niezwykłe świadectwo powołania do życia zakonnego s. Joanny, która została cudownie uzdrowiona z nieuleczalnej choroby jaką było stwardnienie rozsiane. Choroba bardzo szybko postępowała i doprowadziła do całkowitego unieruchomienia. W takcie trwania nowenny w seminarium duchownym w Toruniu klerycy modlili się o beatyfikację ks. Frelichowskiego oraz o uzdrowienie dla Joanny. Na trzeci dzień modlitwy po skończonej kolacji Joanna usłyszała wewnętrzny głos, który podpowiadał jej, aby ruszyła nogą. Przez pół godziny wahała się czy zrobić to, co jej głos podpowiedział, odważyła się i doznała się uzdrowienia.  Odzyskała władzę w rękach i nogach, a po skończonej rehabilitacji wróciła do całkowitej sprawności. Postanowiła oddać się Bogu i wstąpić do zakonu Karmelitanek Bosych. To świadectwo poruszyło nasze serca i uświadomiło, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Po rozmowie nadszedł czas na uwielbienie Pana podczas Eucharystii. Wspólnie modliliśmy się w intencjach naszych i sióstr. Owocem naszego pobytu było ofiarowanie codziennej modlitwy (duchowej adopcji) za każdą z sióstr z Łasina podjętej na okres 9 miesięcy. Po powrocie do DPSu czekała na nas pyszna kolacja. Kolejnym punktem naszego planu była adoracja o pięknie kobiety. Zaraz po obejrzeliśmy wspólnie film o św. Barbarze, który bardzo dotykał i zastanawialiśmy się nad jej losem. Pomodliliśmy się w naszych intencjach i poszliśmy spać.
Kolejny dzień rozpoczął się Gorzkimi żalami i Mszą Świętą. Następnie poszliśmy na wspólne śniadanie i podjęliśmy się napisania listu do Ojca Świętego Franciszka. W treści listu opisaliśmy papieżowi naszą działalność jako Wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej. Podziękowaliśmy za dar kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz podzieliliśmy się naszą inicjatywą łączenia się w modlitwie codziennie o godzinie 20 w intencjach Ojca Świętego, o pokój na świecie oraz w naszych własnych intencjach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się do wspólnej modlitwy poprzez duchową obecność. Przedpołudniem wysłuchaliśmy konferencji ks. Proboszcza Leszka Grzeli o roli kobiety w Kościele i jej zadań, które podejmuje we współczesnym świecie. Szczególnie ważną kobietą, która uczestniczyła w dziele zbawienia była Najświętsza Maryja Panna. Po wspólnej modlitwie Anioł Pański udaliśmy się na obiad. Następnie poszliśmy na spacer nad Wisłę i po naszych Diabelcach. Po powrocie nadszedł czas na podziękowania, pożegnanie gości i powrót do domów.
Te niespełna dwa dni spędzone z Panem Bogiem i drugim człowiekiem dodały nam sił i pogłębiły nasze relacje.

Polecamy galerię z tego wydarzenia: