Życie ludzkie jest dziś zagrożone i potrzebne są konkretne działania, aby było ono trwale chronione. Encyklika Błogosławionego Jana Pawła II „Evangelium vitae" o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego oraz ustanowienie Dnia Świętości Życia wskazują jak ważna dla Jana Pawła II była sprawa obrony każdego ludzkiego życia. Konkretnym działaniem, które może podjąć każdy z nas jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
Osoby chętne, które chciałyby wziąć udział w tej modlitwie, zapraszamy do rozpoczęcia jej wspólnotowo wraz z innymi, w naszym kościele w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w dniu 25 marca 2014 r. (wtorek) podczas Mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 17.00 i 18.00. Prosimy przynieść ze sobą świece, które będą zapalone w czasie składania przyrzeczeń.